Jak wybrać dobre ubezpieczenie OC graniczne samochodu, motocykla?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, kiedy należy kupić ubezpieczenie graniczne (OC graniczne) – zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Znajdziesz tu przydatne informacje, które odpowiedzą na Twoje pytania i rozwieją wątpliwości.

ubezpieczenie graniczne

co to jest Porozumienie Wielostronne

co to jest Zielona Karta

kara za brak OC i kara za brak OC granicznego

kto dostanie odszkodowanie z OC granicznego

Zacznijmy od kilku podstawowych informacji.

Po pierwsze – każdy pojazd poruszający się po polskich drogach powinien mieć wykupioną polisę OC posiadacza pojazdu mechanicznego (OC ppm).

Po drugie – wiele Państw europejskich umówiło się, że będą wzajemnie honorować swoje OC (czyli np. OC niemieckie jest uznawane w Austrii a belgijskie w Hiszpanii. Ten system wzajemnego uznawana OC ppm jest nazywany Porozumieniem Wielostronnym.

Może jednak zdarzyć się, że kierowca wyjeżdża autem poza teren objęty Porozumieniem (na przykład z Polski na Ukrainę). Wtedy jego OC nie jest honorowane w kraju docelowym. Co wtedy? Są dwie opcje:

- wykupić tzw. Zielona Kartę u swojego ubezpieczyciela 

- wykupić na granicy OC Graniczne.

Sytuacja działa też w drugą stronę – pojazd zarejestrowany na Ukrainie, wjeżdżający do Polski – powinien mieć wykupioną Zieloną Kartę lub wykupić OC graniczne.

Jeśli nie jesteś pewny(a) czy masz taki obowiązek – skontaktuj się z nami!

Ubezpieczenie OC graniczne– pytania i odpowiedzi

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli potrzebujesz polisy OC graniczne, jeśli chcesz naprawić swoje auto po wypadku – powinieneś(aś) skorzystać z OC sprawcy lub posiadać polisę AutoCasco Skontaktuj się z nami, a pomożemy w wyborze zakresu i znajdziemy dla ciebie najlepszą ofertę AutoCasco!. Zadzwoń/napisz do Nas!

© 2023 Cliff Care Ubezpieczenia. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja strony: Proformat