Jak ubezpieczyć konia? Kiedy i od czego można ubezpieczyć konia?

Dla osób uprawiających jeździectwo koń to najważniejszy towarzysz sportu, a opieka nad zwierzęciem i dobrostan konia znajdują się w centrum zainteresowania właściciela. Bardzo często jeźdźca i jego konia łączy specjalna relacja – koń jest bowiem istotą żywą i inteligentną, a nie zwykłym „sprzętem do sportu”. Dlatego tak istotna jest troska o życie i zdrowie konia, a ubezpieczenie konia nabiera w tej sytuacji dużego znaczenia. 

Ubezpieczenie konia od wypadku

Ubezpieczenie konia od choroby

Ubezpieczenie utraty wartości użytkowej konia

Ubezpieczenie utraty wartości rozpłodowej konia

Ubezpieczenie konia od kradzieży

Ubezpieczenie kosztów operacji

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym dla jeźdźca

Ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków

Jeśli jesteś właścicielem konia lub uprawiasz jeździectwo – ten artykuł jest dla Ciebie. Poniżej, w formie pytań i odpowiedzi, zawarliśmy informacje na temat ubezpieczenia konia. Zakres, który zawierać może polisa ubezpieczenia konia, zależy od Twoich potrzeb. Dostępnych jest kilka wariantów, spośród których z pewnością wybierzesz odpowiedni dla Ciebie.

Ubezpieczenie konia od kradzieży, od rabunku – to opcja podstawowa. Wraz z pozycją „ubezpieczenie konia od śmierci wskutek wypadku” wchodzi w skład wszystkich pakietów. W zależności od tego do jakich celów wykorzystujesz swojego przyjaciela – możesz ubezpieczyć konia od utraty zdolności rozpłodowych lub utraty zdatności użytkowej. Posiadanie konia to również ryzyko kosztów związanych z leczeniem – tu z pomocą przychodzi ubezpieczenie kosztów operacji konia.

Jeśli Twój koń jest Twoim przyjacielem – zadbaj o niego! Skontaktuj się z nami, a my doradzimy Ci jak wybrać zakres polisy dla konia, powiemy w jakich sytuacjach ubezpieczyciel wypłaci a w jakich nie wypłaci odszkodowania. Pisz, dzwoń – pomożemy!

Polisa ubezpieczenia konia – pytania i odpowiedzi

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli masz wątpliwości, czy Twojego konia można ubezpieczyć i jaki zakres wybrać – daj nam znać. Po krótkiej rozmowie będziemy mogli doradzić Ci optymalny zakres polisy dla Ciebie. Zadzwoń/napisz do Nas!

© 2023 Cliff Care Ubezpieczenia. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja strony: Proformat