Jak ubezpieczyć dom w budowie lub mieszkanie odebrane od dewelopera? Co zrobić, jeśli jeszcze nie ma aktu notarialnego

Dowiedz się jak ubezpieczyć mieszkanie po odbiorze od dewelopera lub dom w budowie. Możesz także ubezpieczyć mieszkanie również wtedy, gdy nie jesteś jeszcze formalnym właścicielem (przed aktem notarialnym).

ubezpieczenie domu w budowie

ubezpieczenie mieszkania bez aktu notarialnego

ubezpieczenie mieszkania po odbiorze od dewelopera

Jeśli jesteś właścicielem nowo zbudowanego mieszkania lub domu w budowie i chcesz zasięgnąć informacji o tym, jak zabezpieczyć się na wypadek szkód - dobrze trafiłeś. 

Oto krótki poradnik jak ubezpieczyć dom w budowie, mieszkanie odebrane od dewelopera.

Ubezpieczenie domu w budowie 

Dom, który nie jest jeszcze ukończony, również stanowi wartość. W razie pożaru, upadku gałęzi, silnego wiatru bardzo możliwe jest wystąpienie poważnych szkód, których naprawa pochłonie środki finansowe. 

Nierzadko zdarza się też, że dom formalnie „w budowie” jest już zamieszkały, i znajdują się w nim meble, sprzęty gospodarstwa domowego, odzież itp. i w praktyce nie różni się od domu „ukończonego”.

Taki budynek również można objąć ubezpieczeniem. Każdy zakład ubezpieczeń podchodzi nieco inaczej do tej kwestii i inaczej formułuje zapisy Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Dlatego ważny jest precyzyjny opis stanu faktycznego przez właściciela nieruchomości – dopiero na tej podstawie można określić jaka polisa będzie odpowiednia.

Polisa ubezpieczenia domu w budowie lub mieszkania po odbiorze – pytania i odpowiedzi

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem domu w budowie – napisz do nas, sprawdzimy dla Ciebie zakres i koszt polisy!

© 2023 Cliff Care Ubezpieczenia. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja strony: Proformat