To jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wiele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekranie, pokażą się one z wybranym efektem.

Jak ubezpieczyć małą firmę?

Jeśli pragniesz dowiedzieć się, jaką polisę kupić dla małej firmy, to dobrze trafiłeś.

Oto krótki poradnik jakie ubezpieczenie firmy wybrać.

Jaki majątek ubezpieczyć?

Gdy prowadzisz firmę, nawet małą, posiadasz majątek służący do tego celu. W nowo założonej firmie może to być po prostu komputer, telefon komórkowy i drukarka, dodatkowo podstawowe narzędzia, dzięki którym możliwe jest świadczenie usług (np. narzędzia pomiarowe, wiertarki w firmie budowlanej)

Wraz z rozwojem firmy majątek rośnie. W aktywach pojawiają się samochody, meble, lokale. Jeśli produkujesz lub sprzedajesz - składnikiem Twojego majątku są produkty i towary handlowe.

Jeśli zatrudniasz pracowników - w firmie pojawiają się przedmioty będące ich własnością (ubrania, kluczyki, telefony, rower lub samochód). 

W większej firmie majątek stanowią też budynki, hale produkcyjne, wózki widłowe.

Od czego i dlaczego ubezpieczyć majątek?

Majątek w firmie ubezpiecza się od ognia i innych zdarzeń losowych (np. pożar, zalanie, kradzież, wybuch) po to, aby w razie takiego wypadku uzyskać odszkodowanie, które pozwoli  pokryć straty.

Jakie jest prawdopodobieństwo, że będę mieć szkodę?

Myślenie w kategoriach "ubezpieczenie się opłaca" lub "ubezpieczenie się nie opłaca" nie do końca jest właściwe.

Założenie stojące za system ubezpieczeń (jako instytucji w ogóle) jest takie, że większości osób ubezpieczonych nie wydarzy się żadna szkoda. Przez tej czas koszt polisy ubezpieczeniowej, który ponosimy, mimo iż zakład nie wypłaca odszkodowań. Nie można jednak powiedzieć, że zakład ubezpieczeń nie świadczy nam w tym czasie usługi. Zakład ubezpieczeń ponosi bowiem ryzyko wypłaty.

Szkoda może wydarzyć się po pewnym okresie lub nie wydarzyć się w ogóle. Jeśli już do niej dojdzie - odszkodowanie z zakładu ubezpieczeń pozwoli odbudować budynek, odkupić maszyny i sprzęt, odkupić materiały i towary handlowe, usunąć zniszczenia po włamaniu. Stąd trudno mówić o "opłacalności ubezpieczeń".

Oczywiście zawsze trzeba się zastanowić jaki zakres ubezpieczenia wybrać i ile jesteśmy gotowi zapłacić - a jakie ryzyka bierzemy "na siebie". Wybór polisy ubezpieczeniowej to zawsze balans między kosztem a poziomem ochrony. 

 

Ubezpieczenie majątku małej firmy

Co to jest OC?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z ryzykiem. Jedno z ryzyk polega na tym, że możesz wyrządzić szkodę komuś innemu (tzw. osobie trzeciej).

Może to być szkoda wynikająca z tego, że:

  • źle wykonałeś usługę (np. montując oświetlenie u Klienta stłukłeś umywalkę, naprawiając pralkę spaliłeś sterownik, wykonując zabieg kosmetyczny używając nowego szamponu wywołałeś uczulenie u Klientki)
  • zrobiłeś coś, czego zrobić nie powinieneś (np. przenosząc towar stłukłeś szybę w drzwiach u Klienta)


OC to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli ubezpieczenie Twojej odpowiedzialności w razie gdy wyrządzisz szkodę innej osobie (lub podmiotowi). W takim przypadku to zakład ubezpieczeń pokryje wyrządzoną szkodę.

Jak wybrać ubezpieczenie OC?

W tym przypadku najlepiej zgłosić się do dobrego, wiarygodnego pośrednika. Wybór OC to dość skomplikowane zadanie. Polisa musi brać pod uwagę m.in. takie czynniki jak:

  • rodzaj prowadzonej działalności,
  • rodzaj świadczonych usług i sprzedawanych produktów,
  • rodzaj posiadanego mienia i sposób jego wykorzystania.


Z tego powodu pośrednik powinien przeprowadzić z Tobą rozmowę, w której ustali zakres Twojej działalności i na tej podstawie przygotuje propozycję. Fachowa porada jest tu konieczna.

Jakie odszkodowanie dostanę z OC?

Ze swojego OC nie dostaniesz żadnego odszkodowania.

Twoja polisa OC chroni Ciebie (Twoją firmę) w formie zabezpieczenia Twojego interesu w razie szkody. Jeśli spowodujesz szkodę ze swojej winy, a zdarzenie będzie objęte ochroną (polisa OC też ma wyłączenia odpowiedzialności), to odszkodowanie zostanie wypłacone poszkodowanemu.

Możesz zatem zapytać "po co mi OC, skoro nie dostanę z niego odszkodowania?".

Odpowiedź jest prosta - po to, abyś nie musiał płacić z własnej kieszeni.

Czy OC firmy jest obowiązkowe?

OC to najczęściej ubezpieczenie dobrowolne. "Najczęściej" a nie "zawsze", gdyż istnieją określone zawody (np. geodeta, radca prawny, komornik. organizator imprez masowych), w przypadku których zawarcie polisy OC jest obowiązkowe.

Skoro mam OC na samochód - czy muszę zawierać kolejne?

Polisa OC komunikacyjnego jest ubezpieczeniem obowiązkowym, w którym zakres ochrony jest ograniczony do szkód związanych z ruchem pojazdów. Nie obejmuje ona ochroną  


Ubezpieczenie OC dla małej firmy

Chcesz wiedzieć więcej? A może potrzebujesz porady jak ubezpieczyć swoją firmę? Pomożemy!

Zadzwoń 517 450 699 lub

napisz biuro@cliff-ubezpieczenia.pl

Media Społecznościowe
Dane firmy

Cliff Care Ubezpieczenia Michał Perczak

Strzeszyńska 292/1, 60-479 Poznań, PL

NIP 7962212476, REGON 36820258

biuro@cliff-ubezpieczenia.pl, tel. 517 450 599

Informacje RODO i IDD

Ubezpieczenie domu, ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie firmy, ubezpieczenie działalności gospodarczej, dobre AC, dobry assistance, polisa grupowa, ubezpieczenie na życie, polisa na wyjazd, assistance w podróży, ubezpieczenie floty, umowa flotowa, ubezpieczenie firmy budowlanej i inne.

Zakres działalności